Motoyek موتویک
آخرین اخبار خودرو را اینجا جستجو کنید.
You Can Serch End Of Report Car

جگوار لندرور از زباله‌های پلاستیکی در تولید خودرو استفاده می‌کند

جگوار لندرور با همکاری شرکت BASF، قصد دارد از بازیافت زباله‌های پلاستیکی برای تولید مواد باکیفیت در خودرو استفاده کند.

جگوار لندرور قصد دارد با شرکت BASF برای پروژه تحقیقاتی آزمایشی به نام کِم‌سایکلینگ (ChemCycling) همکاری کند که هدف آن مبارزه با چالش زباله‌های پلاستیکی است. پروژه کِم‌سایکلینگ به‌دنبال شیوه‌هایی برای جمع‌آوری زباله‌های پلاستیکی خانگی است که برای دفن یا سوزاندن در مجتمع‌های دفن زباله در نظر گرفته شده‌اند. همچنین این پروژه به‌دنبال روش‌هایی خواهد بود که زباله‌ها را می‌تواند به مواد جدید و باکیفیت تبدیل کند؛ موادی که بتوانند در خودروهای آینده‌ی جگوار و لندرور مورد استفاده قرار گیرند. 

در این طرح ابتدا زباله‌ها با استفاده از فرایند ترموشیمیایی به روغن پیلوریز تبدیل می‌شوند. سپس این مواد به‌عنوان جایگزینی برای منابع سوخت فسیلی وارد زنجیره تولید BASF خواهند شد و در نهایت به درجه‌ی بالایی از کیفیت می‌رسند که بتوانند بار دیگر کیفیت و کارایی به اندازه پلاستیک خام داشته باشند.

Jaguar Land Rover / جگوار لندرور

می‌توان موارد را نرم و رنگ‌آمیزی کرد تا برای طراحی نسل بعدی داشبورد و سطوح بیرونی خودروها ایده‌آل شوند. هم‌اکنون جگوار لندرور و BASF به‌طور آزمایشی این مواد را در نمونه اولیه جگوار I-PACE ارائه می‌دهند تا مطمئن شوند که آیا الزامات ایمنی مشابه با مدل تولیدی و استاندارد خودرو را برآورده می‌کند یا نه.

کریس براون، مدیر ارشد جگوار لندرور در این زمینه گفت:

پلاستیک برای تولید خودرو حیاتی به شمار می‌رود و کارایی آن اثبات شده است. با این حال زباله‌های پلاستیکی یکی از چالش‌های بزرگ جهانی هستند. حل این مسئله به نوآوری و تفکر مشترک بین قانون‌گذاران، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان نیاز دارد. ما در جگوار لندرور استفاده از مواد بازیافتی را در محصولات خود افزایش می‌دهیم؛ پلاستیک‌های یک‌بارمصرف را در عملیات حذف می‌کنیم و میزان زباله‌های اضافی در چرخه‌ی عمر محصول را کاهش می‌دهیم. همکاری با BASF دقیقاً‌ یکی از راه‌هایی است که ما تعهد خود را در عمل کردن به اقتصاد چرخشی نشان می‌دهیم.

جگوار jaguar

‌برنامه‌ی آزمایشی کِم‌سایکلینگ، آخرین نمونه از تعهد جگوار لندرور برای رسیدگی به چالش‌ پلاستیک‌های زباله است. خودروساز انگلیسی هم‌اکنون با شرکت Kvadrat در زمینه‌ی تولید متریال صندلی با ترکیبی از الیاف نخ پشمی و استفاده از ۵۳ بطری پلاستیکی بازیافتی همکاری می‌کند.


تاریخ : 1398/05/02     نویسنده : ابوالقاسم اسلامی

نظرها

نام :


طراح سایت : www.motoyek.ir